STUDIO PROJEKTOWE JAKUB GAŁĘSKI

DĘBOWIEC CENTRUM

inwestor: GMINA DĘBOWIEC

zespół: Kuba GAŁĘSKI,Maciek ROTH

współpraca: Halin JĘKOT – architekt, Janusz TYRLIK – architekt, Renata KOZAK-RAFALSKA – konstrukcja, Jakub ŻAK – wod-kan, Jan CHROMIK – elektryka

realizacja: JACOL SPÓŁKA JAWNA

powierzchnia: 468,49  m²

Prezentujemy pawilon wielofunkcyjny zawierający funkcje przystanku autobusowego, funkcje handlową i gastronomiczną oraz toalety publiczne. Pawilon sąsiaduje z parkiem Jubileuszowymw którym zlokalizowana jest, jako część projektu tężnia solankowa. Całość ma być miejscem ważnym miejscem zarówno dla mieszkańców gminy jak również dla przyjezdnych, którzy mogą tu odpocząć i dowiedzieć o atrakcjach okolicy.

Zdecydowaliśmy się na rozwiązania jak najbardziej odwołujące się do lokalnej tradycji budowlanej i najbliższych człowiekowi materiałów takich jak kamień i drewno, ale podanych w nowoczesny sposób.

Pomysł powiązania przystanku autobusowego z parkiem w którym zaprojektowano tężnie solankowe ma stał się wizytówką Dębowca.

Realizacja pawilonu i tężni ma być impulsem i pierwszym krokiem do tego aby za kilka lat Dębowiec stał się zbudowanym od podstaw pierwszym w Polsce nowoczesnym uzdrowiskiem zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. Władze gminy i my jesteśmy przekonani, że to miejsce jest tego warte.

Pawilon w Dębowcu dostał główną nagrodę w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego w kategorii ZREWITALIZOWANA PRZESTRZEŃ PUBLICZNA w 2015 roku

publikacje:

piszą o tym:

architektura.muratorplus.pl

http://www.sztuka-architektury.pl/majowka

 

 

  • ROK : 2014
  • LOKALIZACJA : Dębowiec k.Skoczowa
  • TYP : USŁUGOWE
ROK

2014

LOKALIZACJA

Dębowiec k.Skoczowa

TYP

USŁUGOWE