STUDIO PROJEKTOWE JAKUB GAŁĘSKI

PASYWNY OŚRODEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZY

lokalizacja: Śląsk, Lędziny

inwestor: POWIAT BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKI

zespół: JJA PROGRESS Andrzej Wolski Spółka Jawna http://jjaprogress.com

współpraca: Janusz Tyrlik Architekt – architektura, STUDIO.B, inż. Wojciech Byrski – konstrukcja, INSTALPOL inż. Marcin Piekarski – instalacje sanitarne i wentylacja, Inż. Zbigniew Grzegorzewski – instalacje elektryczne, mgr inż. Mariusz Gac – instalacje niskoprądowe, Paweł Pacut bcerten.pl – charakterystyka energetyczna, Bartosz Krupa profcad.pl- kosztorysy

powierzchnia: zabudowy 655,0m², użytkowa 950,0m²

opis projektu:

Prezentowany projekt to odpowiedź inwestora na potrzebę nowoczesnej, ekonomicznej i energooszczędnej placówki Opiekuńczo Wychowawczej dla powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Nazwa „Lepszy Start” doskonale pasuje zarówno do funkcji polegającej na pomocy dzieciom i młodzieży znajdującej sie w trudnej sytuacji życiowej jak i do samego obiektu który ma ambicje wyznaczania nowych standardów dla tego typu budynków w cały regionie.

Jednym z głównych założeń jest energooszczędność obiektu. Koncepcja zakłada pasywność budynku. żeby móc to spełnić potrzebe jest zastosowanie wielu równoległych rozwiązań odnoszących się zarówno do technologii jak i do elementów funkcjonalno-przestrzennych. To wszystko tworzy inteligentna całość która w użytkowaniu będzie wygodna, skuteczna i ekonomiczna.

Najważniejszym jednak założeniem jest prawidłowe pełnienie funkcji DOMU dla jego mieszkańców. Przyszli lokatorzy będą mieli do dyspozycji wygodne pokoje, jasną i przestronna przestrzeń dzienną oraz wspaniały teren dookoła w formie wielofunkcyjnego OGRODU którym będą mogli sie opiekować i w którym będą mogli spędzać wolny czas – czy na boisku dając upust energii czy w sadzie owocowym relaksując sie na hamaku.

  • ROK : 2014
  • LOKALIZACJA : BIERUŃ
  • TYP : USŁUGOWE
ROK

2014

LOKALIZACJA

BIERUŃ

TYP

USŁUGOWE